O Mnie

Fotografia stała się moją pasją jeszcze w gimnazjum, kiedy to znalazłem w szafie starego Zenita taty. Szybko, jednak zorientowałem się, że ten model ma spore ograniczenia. Dlatego, aby rozwijać pasję i poszerzać moje umiejętności, zdecydowałem się kupić własny sprzęt fotograficzny. Odłożyłem trochę kieszonkowego i kupiłem Prakticę wraz z zestawem obiektywów.

Praca z aparatem analogowym nauczyła mnie dużej precyzji w robieniu zdjęć. Każde ujęcie było niezmiernie cenne. W tamtym czasie nie można było bowiem podejrzeć obrazu na wyświetlaczu i dokonać jego obróbki w programie komputerowym. Dlatego zawsze starałem się kadrować zdjęcie w taki sposób, aby w jak najdokładniejszy sposób przekazywało nastrój zastanej przeze mnie sytuacji. Chciałem podzielić się tym, co piękne, intrygujące i nieszablonowe.

To, co fascynuje mnie najbardziej to fotografowanie ludzkich emocji. Takie zdjęcia często potrafią wyrazić więcej niż jakiekolwiek słowa. Jednym dobrym ujęciem można przekazać  historię, która poruszy i zainteresuje odbiorców.

Dziś mam okazję pracować cyfrowym sprzętem oraz korzystać z możliwości, jakie oferują programy do obróbki zdjęć, jednak nawyk z początków przygody z fotografią pozostał. Nadal staram się jak najdokładniej uchwycić momenty moim aparatem, tak jakbym miał ograniczoną liczbę ujęć, określoną liczbę klatek w kliszy.

Aktualnie pracuję na pełnoklatkowym systemie Nikona i jasnych obiektywach Nikkor i Tokina. Sprzęt ten pozwala nie tylko realizować moją pasję, ale także w profesjonalny sposób uwieczniać emocje oraz wydarzenia, które są w naszym życiu najważniejsze.

Chcesz wiedzieć o mnie więcej? Napisz do mnie!

Jeżeli szukasz fotografa ślubnego w Warszawie, Lublinie i okolicach, to świetnie trafiłeś!